Sloveense meetings industrie

Nieuwe Ontwikkelingen Brengen Meer Bedrijven Naar Slovenië


Een hoop werkzaamheden en nieuwe constructies in Slovenië hebben reeds de aandacht getrokken van de internationale conferentieorganisatoren. Sinds de toetreding van het land tot de Europese Unie in 2004 nam de Sloveense vergaderindustrie en het aantal incentive-reizen toe.

Enkele belangrijkere ontwikkelingen zijn:

LJUBLJANA
Cankarjev dom (www.cd-cc.si/congres): het voornaamste congrescentrum in Ljubljana en Slovenië gaat dit jaar door met de geleidelijke opknapbeurt van zijn faciliteiten, met inbegrip van de tweede foyer wat een hal voor meerdere doeleinden moet worden, met een hal die verdeelbaar is in drie kleinere hallen tot 400 zitplaatsen of een enkele tentoonstellingsruimte met een totaal van 1000 vierkante meter. Bovendien wordt de bovenetage (Clubruimte) volledig vernieuwd in november 2007 en zal op deze manier een belangrijke ontmoetingsplaats gecreëerd worden voor sociale evenementen tot 255 banketgasten.

Het City Hotel (www.cityhotel.si): een centraal gesitueerd 3-sterren hotel in LJUBLJANA ondergaat een complete renovatie. Bij de heropening in juni 2007 zal het 209 kamers en vier vergaderingzalen voor 200 afgevaardigden bieden.

MARIBOR
Terme Maribor (www.termemb.si) heeft net zijn geheel opgeknapte viersterrenhotel Bellevue Hotel heropend, wat zich op het aantrekkelijke Mariborsko Pohorje plateau bevindt. De bezetting bestaat uit 46 kamers en suites, 3 vergaderzalen waarvan de grootste 70 personen kan zetelen, een thematisch restaurant met lokale specialiteiten en een wellness centrum met een grote variatie aan sauna's.

ALPINE REGIO
De Jezersek House of Cuisine, de oudste onderneming die instaat voor maaltijden in Slovenië, (www.jezersek.com) heeft een oude boerderij, daterend uit 1768, volledig opgeknapt en het omgevormd tot een bekoorlijk herenhuis in barokstijl op het platteland. Het domein ligt in de fraaie omgeving aan de voet van de Alpen op slechts drie kilometer van de luchthaven van LJUBLJANA. Het viersterren landgoed heeft 18 hotelkamers, een pension met Sloveense specialiteiten, een restaurant en een functionele ruimte voor 150 gasten. Het totaal van de kosten van de vernieuwing bedraagt vier miljoen euro.

DE KUST
LifeClass Hotels & Resorts in Portoroz (www.lifeclass.net) is bezig om het voorheen prestigieuze Grand Hotel Palace helemaal in zijn vroegere glorie te restaureren. Het oude Palace Hotel was gebouwd in de typische stijl van de vroege twintigste eeuw en vormt daarbij een perfect voorbeeld van Art-Nouveau. Het nieuwe vijfsterrenhotel zal eind 2007 worden geopend en zal 174 luxueuze kamers bieden en zijn grootste balzaal zal een capaciteit voor 200 gasten hebben.

De onderneming is bezig met het verder ontwikkelen van haar Thermal & Wellness Palace met een complete vernieuwing van het Thalasso centrum en een nieuw Pilates Holistic Centrum. Het hotel, dat het grootste Wai Thai (traditioneel Thai massage) Centrum in Europa heeft, heeft ook juist een nieuw Ayurveda Centrum geopend.

St. Bernardin, vakantieverblijf en congrescentrum in Portoroz (www.h-bernardin.si) aan de Adriatische Zee zal zijn renovatie van het viersterrenhotel Histrion Hotel beëindigen in februari dit jaar. Laguna Bernardin - een uitstekende locatie voor evenementen buitenshuis -zal tegen die tijd ook geheel gerenoveerd zijn. De onderneming breidt tevens het terras Taverna Mediteran uit en doet verdere investeringen in het strand.

BLED
Het Park Hotel (www.hotelibled.com), een populaire ontmoetingsplaats met 217 logeerkamers in het hart van BLED, uitgebaat door Sava Hotels en Resorts, heeft onlangs een aanzienlijke vernieuwing ondergaan. Het hotel voldoet nu aan een hoge norm voor conferentiediensten met zijn vier zalen die voor verschillende doeleinden kunnen gebruikt worden voor 60 tot 120 mensen en vier directiekamers elk plaats gevend aan 45 personen.

ELDERS IN SLOVENIË
In het jaar 2006 zijn er nieuwe ontwikkelingsplannen inzake vergaderingsfaciliteiten in verschillende Sloveense spa's ontstaan, waarvan het hoogtepunt de opening van het vijfsterrenhotel Livada Prestige Hotel in de Terme 3000 - Moravske Toplice Spa is. Het complex telt 122 kamers en suites en een bron van authentiek »zwart« thermomineraal water in de hotelkamers vormt er een uniek kenmerk.

De Terme Catez Spa heeft een nieuwe functieruimte voor 120 gasten geopend in het historische Mokrice Castle & Golf Hotel (www.terme-catez.si) en heeft bovendien zijn logiescapaciteit met 10 kamers uitgebreid.

HIT (www.hit.si): het grootste Sloveense kansspelenbedrijf heeft meer dan 50 miljoen euro geïnvesteerd in haar gebouwen in Nova Gorica - een stad bij de Italiaanse grens - en in Kranjska Gora dat één van de toonaangevende Alpine vakantieverblijven is.

HIT heeft bovendien net haar bestaand hotel en casino opgeknapt en een nieuw viersterrenhotel toegevoegd. Met deze nieuwe faciliteit biedt het HIT Perla complex een totaal van 256 kamers en suites alsook negen flexibele vergaderzalen waarvan de grootste bestemd is voor 380 gasten.

In Kranjska Gora is de onderneming van plan om aan de hand van investeringen een nieuw toerisme en de sportinfrastructuur aldaar te ondersteunen.

LJUBLJANA LUCHTHAVEN
Ljubljana LUCHTHAVEN (www.lju-airport.si) ondergaat belangrijke vernieuwingen: de bouw van een nieuwe terminal om klaar te zijn voor het EU-voorzittersschap van Slovenië in 2008. De terminal is een belangrijk onderdeel van een veelomvattend plan om de rol van Ljubljana Luchthaven in de Adria Alpenregio te versterken. De huidige terminal zal worden vernieuwd en aan de nieuwe terminal worden gekoppeld aan de hand van een wandelpad dat zeven aviobruggen zal omvatten. De nieuwe terminal zal 850 vertrekkende passagiers per uur en 850 aankomende passagiers per uur aankunnen.

De nieuwe terminal zal worden uitgebreid tot 32 000 vierkante meter waarbij 40 incheckbalies, met inbegrip van enkele automatische incheckbalies, zullen worden opgezet. De complete scheiding van Schengen en niet-Schengen verkeer zal worden verzekerd, evenals de scheiding van aankomende en vertrekkende passagiers. Bagage zal grondig worden geïnspecteerd en de installatie van drie bagagecarrousels is gepland voor het afhalen van de bagage. In de terminal wordt ruimte voorzien voor luchtvaartmaatschappijen, reisbureaus, restaurants en winkels en er zijn ook plannen voor zakenlounges en andere diensten voor passagiers.

Hiernaast heeft 2006 nieuwe bestemmingen in verbinding met Ljubljana gebracht door geregelde vluchten (Rome en Barcelona), evenals frequentere vluchten naar andere bestemmingen, zoals Brussel. Op het ogenblik vliegen twee goedkope luchtvaartmaatschappijen naar Ljubljana (EasyJet vanuit Londen/Stansted en Wizzair vanuit Brussel/Charleroi en Londen/Luton). In april wordt een nieuwe verbinding tussen Helsinki en LJUBLJANA met Finnair geïntroduceerd, alsook nieuwe bestemmingen met de lage kosten maatschappij Wizzair.

Voor meer informatie neem contact op met
Mr. Miha Kovacic, Directeur, Sloveens Congresbureau
E-mail: miha.kovacic@slovenia-convention.com
Tel. +386 1 569 12 60, Fax +386 1 569 12 61
www.slovenia-convention.com



Informations & Press Releases may be send to info@freesun.be
edited by FREESUN - avenue Charles Plisnier 20 - 1070 Brussels, Belgium
Tel.: 32+ 2 521 32 14 - Fax : 32+ 2 521 72 43
email :
info@freesun.be